אודות 'טיפ-טף' המרכז לגיל הרך

מרכז ייחודי וחדשני שתוכנן והוקם במיוחד בכדי לתת מענה לצרכים הבסיסיים של הורים, תינוקות ופעוטות מלידה עד גיל שלוש, סבים סבתות ומטפלות.

במרכז  טיפ טף משחקיה התפתחותית עם שפע אביזרי משחק, משטחי פעילות ומשטחים אינטראקטיביים, המפתחים את הילד מבחינה מוטורית וקוגניטיבית, אווירה בטוחה, רגועה ונעימה המזמנת חוויה משותפת והתפתחות רגשית.

הפעילות במרכז מלווה בהדרכה של אנשי מקצוע מתחומים שונים: התפתחות הילד,  פסיכולוגיה, ריפוי בעיסוק, קלינאיות תקשורת, יעוץ לגיל הרך ועוד, מומחים בתחומם.

איריס גרנות – מנהלת המרכז, מומחית להתפתחות הילד ולמודל ה MISC, יועצת ומרצה לגיל הרך, בעלת ניסיון רב ביעוץ והדרכת הורים ואנשי מקצוע בארץ ובעולם, אמא לשישה.

במהלך הבילוי שלכם עם ילדיכם במרכז תוכלו לקבל, מידע עדכני מבוסס מחקר בנושאים הקשורים להתפתחות הילד, "טיפים" ותשובות לשאלות שמעסיקות אתכם ותמיכה חברתית ורגשית. כל זאת, בהתאמה לצרכים שלכם ולשלב ההתפתחותי בו נמצא ילדכם, על מנת להגביר את ההנאה מההורות ולספק את הקרקע המיטבית להתפתחות ילדכם.

מטרות הפעילות במרכז:

  • לאפשר בילוי משותף איכותי ומהנה במרחב נעים ובטוח המאפשר חקר ולמידה משותפת, עם שפע אביזרי משחק ופעילות מעניינים.
  • לאפשר מפגש חברתי תומך בין הורים
  • לסייע להורים לפתח תקשורת איכותית ונעימה עם ילדם, "לקרוא" את האיתותים שלו ולהיענות בהתאם.
  • לתת כלים ל "תפריט מנטאלי" ותקשורת איכותית בין המבוגר לילד.
  • לתת הדרכה ומידע אמין מבוסס מחקר בנושאים הקשורים להתפתחות הילד.
  • לאפשר מענה מקצועי ומהימן לשאלות שמעסיקות הורים

את המרכז מובילה גישה חינוכית ייחודית על פי מודל ה  MISCשפותח על ידי פרופסור פנינה קליין ז"ל כלת פרס ישראל בחקר החינוך ומומחית בינלאומית בתחום קידום הילד בגיל הרך.

גישה חינוכית חדשנית נוספת שמובילה את הפעילות במרכז, ה.ב.י.ת., פותחה על ידי איריס גרנות, מנהלת המרכז, להדרכה מותאמת לצרכי ההורה והילד ולהדרכה תוך כדי משחק משותף במרחב. הגישה מבוססת על תהליך מודעות של אנשי הצוות והורים לערכים וצרכים שלהם ושל ילדם.

במרכז מתקיימות פעילויות מגוונות מפתחות ומעשירות את הקשר והתקשורת בין ההורה לילדו עליהן תוכלו לקרוא באתר.

כדי לשמור על ביטחון הילדים ואיכות המקום, הכניסה מותרת לילדים מלידה עד גיל 3 בלבד! בליווי מבוגר מעל גיל 18 בלבד.

מחכים לכם, צוות טיפ טף